mooc1.jpg

Co to jest MOOC?

Masowy otwarty kurs online – (ang. massive open online course, MOOC) jest to kurs online otwarty dla nieograniczonej liczby uczestników, dostępny poprzez stronę internetową.W ramach projektu powstał cykl otwartych kursów internetowych dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej dotyczących zagadnień historycznych i obywatelskich.

Polecamy kurs nauczycielom

Przygotowany przez nas kurs jest świetną propozycją na lekcje historii i WOS. W ramach kursu powstały 3 filmy: "Legioniści i społecznicy", "Jak Solidarność rozsadziła system totalitarny", "Młody obywatel w działaniu", w których historyk prof. Grzegorz Nowik, działacz solidarności Janusz Onyszkiewicz oraz Jędrzej Witkowski - przedstawiciel Centrum Edukacji Obywatelskiej, opowiadają o zagadnieniach związanych z tematem kursu. Całość jest ciekawie ilustrowana materiałem zdjęciowym i filmowym. Po zakończeniu opowieści, uczeń ma do rozwiązania quiz sprawdzający nabytą wiedzę. Zapraszamy do korzystania!

legioiSpol.jpg

Legioniści i społecznicy

"Prapoczątkiem wszystkiego były legiony, Polska Organizacja Wojskowa i struktury z nią związane" - tak o roli społecznej legionów i POW mówi prof. Grzegorz Nowik. O ich znaczeniu dla rodzącej się po niewoli Polsce oraz ruchu społecznym można usłyszeć w I części kursu.

obejrzyj film i rozwiąż quiz >>

Jak-SOlidarnosc.jpg

Jak "Solidarność" rozsadziła system totalitarny

O społecznym charalterze "Solidarności", jej roli w obaleniu komunizmu w Polsce i konsekwencji tego wydarzenia dla Europy i świata, w II części kursu opowiada opozycjonista, Minister Janusz Onyszkiewicz.

obejrzyj film i rozwiąż quiz >>

mlody-obywatel.jpg

Młody obywatel w działaniu

Co to jest budżet obywatelski? Po co nam konsultacje społeczne? Jak dziś możemy budować pańśtwowość i wzmacniać demokrację? O możliwościach działania dla młodych obywateli w III części kursu opowiada Jędrzej Witkowski - szef działu programów młodzieżowych Centrum Edukacji Obywatelskiej.

obejrzyj film i rozwiąż quiz >>

 

Partner Strategiczny Projektu bzwbk.png

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. logo-fio.jpg